/* */

Zalety Villa Mare

Basen z podgrzewaną wodą

Sauna fińska

Ogród

Domek grilowy

Rowery dla gości gratis

Riksza

Siatkówka i trampolina

Ping pong

Okoliczne atrakcje

Plaże

Z Villa Mare do najbliższej plaży jest 700 metrów spacerkiem. Plaża we wsi jest w sezonie letnim strzeżona, szeroka na 50 metrów pokryta drobnym, prawie białym piaskiem, którą otaczają trawiaste wydmy jest najpiękniejszą plażą w okolicy. Akwen zwany Zatoką Grzybowska ma około 7 km długości, jego wcięcie w ląd wynosi około 800 m, co sprawia że woda jest tu znacznie cieplejsza niż w Kołobrzegu. Trawiaste wydmy oraz liczne rozlewiska jakie tworzą się w tym miejscu latem, sprawiają, iż plaża jest istnym rajem dla dzieci, które kochają się taplać w wodzie i budować zamki z piasku. Plaża posiada infrastrukturę turystyczną, wypożyczalnie sprzętu wodnego, mała gastronomię.

Ścieżki rowerowe

W okolicach Villa Mare znajduje się kilka bardzo atrakcyjnych tras rowerowych dla średnio i bardziej zaawansowanych rowerzystów.
Przyrodniczo – Historyczna Trasa Rowerowa „Ku Słońcu”

  • długość około 40 km
  • trasa oznakowana przy pomocy środków z Unii Europejskiej

Nadmorska międzynarodowa trasa rowerowa

  • długość w jedną stronę 24,5 km
  • czas przejazdu rowerem w jedną stronę około 4 h

Szlak bocianich gniazd

  • długość trasy 27,5 km
  • liczba przystanków i miejscowości na terenie trasy 9
  • przejazd rowerem około 3,5 h

Szlak wokół jeziora Resko

  • długość trasy 52 km
  • liczba przystanków i miejscowości na terenie ścieżki 7

Szczegółowy opis tras i mapy znajdziecie Państwo na www.grzybowo.pl

Kołobrzeg

Miasto uzdrowiskowe o tysiącletniej tradycji, jeden z najpiękniejszych kurortów na polskim wybrzeżu. Piękne szerokie plaże, wydmy, morska bryza, znakomite warunki klimatyczne, sosnowe lasy, szeroka gama rozrywek sprawiają, że chętnych do spędzania czasu w Kołobrzegu nawet poza sezonem nie brakuje.

Kołobrzeska plaża należy do najbezpieczniejszych i najlepiej zagospodarowanych w kraju. Jest szeroka, piaszczysta i co najważniejsze czysta. Posiada pełną infrastrukturę turystyczna dla dzieci i dla dorosłych ; dmuchane zabawki, zjeżdżalnie, bandżi, wypożyczalnie sprzętu wodnego i plażowego. Oczywiście w sezonie letnim jest pełna zgiełku i zabawy, stanowi idealne miejsce na turystów spragnionych rozrywki i atrakcji. Jest również uwielbiana przez dzieci. Przy plaży znajduje się molo oraz liczne kramy z pamiątkami, smażalnie rybne, lodziarnie i bary.

Dzikie plaże

Turyści, którzy wolą kameralne miejsca, lekko odludne i dzikie pokochają tę plaże. Z Villa Mare można do niej dojechać rowerem lub samochodem, odległość około 2 km. Przy drodze znajduje się parking (w lecie strzeżony), z którego prowadzi leśna ścieżka bezpośrednio ku złocistej plaży. Plaża ta stanowi idealne miejsce do całodniowego piknikowania, a okoliczne wydmy dają schronienie wchłodniejsze dni przed wiatrem. Plaża nie posiada infrastruktury turystycznej, jedzenie i picie należy zabrać ze sobą.